* İlkokulda derslerimiz 09:00’da başlayıp 16:50’de bitmektedir.

* Öğrencilerimiz nöbetçi öğretmen eşliğinde saat 19:00’a kadar okulda kalabilirler. Sabah da 07:30’da gelebilirler.

* Okulumuzda ilkokul öğrencilerimize yönelik sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı bulunmaktadır.

* İlkokul 1. sınıftan itibaren öğrencilerin bireysel farklılıklarının dikkate alındığı, çoklu zeka kuramına göre düzenlenen etkili öğrenme ortamlarına göre eğitim-öğretim programı uyguluyoruz.

*Yaparak-yaşayarak öğrenme temele alınarak öğrencilerin ilgisini çeken teknik ve yöntemleri ele alıyoruz.

*Teknolojiyi ön planda tutarak akıllı tahta eğitimini önemsiyor ve uyguluyoruz.

* İlkokul kadememizde akademik derslerimiz olan Türkçe, Matematik, Fen Bilimleri ve Sosyal Bilgiler (Hayat Bilgisi) derslerimiz ilkokul sınıf öğretmeni eşliğinde yapılmaktadır.

* İngilizce, drama, görsel sanatlar, müzik, satranç, halk oyunları, modern dans, beden eğitimi, zeka oyunları ve robotik kodlama gibi derslerimizi de branş öğretmenleri eşliğinde yapılmaktadır.

* Yabancı dil eğitimini küçük yaşlardan itibaren önemsediğimiz için 12 saat İngilizce eğitimini veriyoruz. 4. sınıftan itibaren de ikinci yabancı dil olarak Almanca dersi veriyoruz.

* Beden Eğitimi derslerimizi havuz dersleri eşliğinde de gerçekleştiriyoruz. Planlama olarak 1 hafta salon dersi, 1 hafta havuz dersi şeklinde gerçekleştiriyoruz. Görsel Sanatlar, Müzik, Drama, Halk Oyunları ve Modern Dans derslerini ders atölyelerinde işliyoruz.


Aynı Zamanda;

* Anasınıfı ve ilkokul öğrencilerimize değerler eğitimini de vererek birçok davranışlarının şekillendirilmesinde öğretim yapıyoruz. Bu konularda en büyük desteği Rehberlik Birimimizden alıyoruz.

* Okulumuzda hafta içi her gün bizimle birlikte çalışmalarını yürüten ve öğrencilerimizle yakından ilgilenen bir hemşiremizde bulunmaktadır. Hemşiremiz aynı zamanda sağlık konusunda seminerler düzenleyip öğrencilerimizi bilgilendirmektedir.

Menü
Ara