Bilişim Teknolojileri ve Yazılım

İlkokuldan itibaren Kodlama ve Robotik dersleriyle tanışan Kerem Aygün öğrencileri, geleceği şekillendirmesi öngörülen  kodlama  diliyle hayatı keşfetmektedir.

Kodlama ile beraber çocukların problem çözme becerileri, yeni fikirler üretmeye yönelik becerileri, işlerin ve projelerin planlanması ve takım olarak çalışabilme becerileri ciddi anlamda gelişmektedir. Tüm bu becerilerin gelişmesi sayesinde de çocukların zihinleri, kodlamaya daha aşina olmaktadır ve günümüzün ihtiyaçlarını da yazılıma çevirme konusunda gelişmektedir.

Teknoloji sınıflarında robotik kodlama, 3D tasarım, Arduino, Mobil Uygulama Geliştirme (APPInventor) ve programlama temellerini atan öğrencilerimiz, yeni fikirler keşfederken dijital okuryazarlık seviyelerini geliştirerek günümüz teknolojilerini daha efektif kullanmayı öğrenen, geleceğin endüstri devrimi Endüstri 4,0’a hazır bir nesil olarak yetiştirilmektedir.

İlkokul Çağında Bilisim Teknolojileri

 

Ders içeriğimizde, öğrencilerimize elektronik bilgisi ve montajı gerektirmeyen, küçük yaş grupları için özel olarak hazırlanmış, sökülüp takılabilen parçalarla modüler robotik uygulamaları öğretilmektedir. İlkokul düzeyinde planladığımız eğitim modelimizle, robot kullanarak eğlenceli, yaratıcı Robotik çalışmalar ve kodlama eğitimi yer almaktadır.

Menü
Ara