Beden Eğitimi ve Spor Dersi

Kerem Aygün Koleji Beden Eğitimi Dersi

Kerem Aygün Koleji ortaokulunda Beden Eğitimi ve Spor dersi, Fiziksel etkinliklerin yaşam boyu sağlığa ilişkin yararlarını anlamak için çocukluk döneminde önemli fırsatların elde edildiği Beden Eğitimi derslerinin de bu konuda önemli bir araç olduğu bilinmektedir.

Ortaokul Beden Eğitimi ve Spor dersi, öğretim programında istenilen amaçlara ulaşmak için uygulama alanı yaşamın kendisi olarak vurgulanmış, ders içi, okul içi, okul dışı öğrenme ve uygulama sağlamak amaçlanmıştır. Ortaokul sınıfları daha önceki yaşlarda uygulanan hareketlerin geliştirildiği, başkalarının yardımı olmadan çeşitli oyunlar ve yeni hareketlerin öğrenildiği bir gelişme dönemidir.

Bu dönemde takım sporlarına başlayarak iş birliği içinde çalışma, yardımlaşma ve sorumluluk alma, liderlik yapabilme, mücadele etme, kazananı kutlama, kaybetmeyi kabullenme gibi özellikler kazandırılmak amaçlanmaktadır. Aynı zamanda Beden Eğitimi dersimiz karar verme, amaç belirleme, zaman yönetimi, stresle başa çıkma ve sosyal davranışların olumlu yönde gelişmesine yardımcı olmaktır.

Menü
Ara