Ankara Özel Okullar

Kerem Aygün Koleji Özel Okullar olarak kendini rahat ifade edebilen öğrenmeye istekli, paylaşmayı bilen yeniliklere açık ve kendi kültürünü de tanıyan bireyler yetiştirmeyi hedefliyoruz. Öğrencilerin her bir tanesi geleceğimizin bir parçası olacağının düşüncesi ve bilinci ile hareket ettiğimiz bu alanda öğrencilerin merak ve sorgulama dürtülerini tetikleyerek onları öğrenmeye istekli bir bireyler haline getirmeyi de amaçlıyoruz. Tüm akademik donanımların yanı sıra vicdanlı, yardımsever, bilinçli ve aynı zamanda da sorumlu bireyler olarak kendilerini yetiştirmelerine de yol gösteriyoruz.

Yegane Amaçlarımız ve Hedeflerimiz

8 yıldır sürdüğümüz lise başarısını daha da arttırarak, ana sınıfından başlamayı ve geleceğe hazırlıklarında her anlarında öğrencilerimizin yanında yer almayı amaçlıyoruz. Geleceğe hazırladığımız her bir öğrencimizi Atatürkçü, demokrasiye inanan, kendi kültürünün bilincinde olan ve diğer kültürleri de tanıyan bireyler olmasının yanı sıra konuşma yetilerini iyi kullanabilen, araştıran, sorgulayan, merak eden kişiler olmasında onlara yol göstermek istiyoruz. Kendini açık bir şekilde ifade edebilen, özgüvene sahip olan mutlu aynı zamanda da duyarlı bireyler yetiştirmek için 8 yıldır büyük bir sevgi ve istek ile eğitim ve öğretim veriyoruz. Kurum olarak yegane amaçlarımızdan bir tanesi de öğrencilerimizin edindikleri bilgileri yaşam becerilerine çevirebilmesidir.

Ankara Özel Okul Olarak Neden Bizi Tercih Etmelisiniz?

Tüm bunların yanı sıra öğrencilerimizi akademik olarak da büyük bir titizlik ve disiplin ile geleceğe hazırlıyoruz. Eğitime ilk kez başlayan öğrencilerin her birinin özel ve tek olduğu bilinci ile yetiştiriyoruz. Okulu sevebilecekleri ve öğrenmeyi isteyebilecekleri bir hale getirip, ezberleri bir kenara atarak öğrencilerimizi bilgi üretmeye yönlendiriyoruz. Geleceğe hazırlık yolunda ise öğrencilere “tam öğrenme” modeli ile eğitim ve öğretim yapıyoruz. Öğrencileri sıkmadan disiplinli bir şekilde akademik olarak sürekli takip ediyor ve bu verilerimizi de veliler ve öğrenciler ile de paylaşıyoruz. Akıllı tahta kullanılan sınıf ortamları sunarak öğrencilerimizin ihtiyacı olan yaprak test, deneme sınavları gibi materyalleri de sağlıyoruz. Tüm okul seviyelerinde MEB müfredatı ile birlikte üniversiteye ve geleceğe hazırlık yönünde de eğitim veriyoruz. Üstelik tüm akademik dersler ise özel kurs, dershane ya da kursa gerek kalmadan öğrenciyi derslerden korkutmadan veriyoruz. Öğrencilerimizin akademik gelişimleri ile beraber onları psikolojik ve sosyal anlamda da yalnız bırakmıyor çeşitli etkinlikler ile onlara iyi bir sosyal hayat da sağlıyoruz.

Kerem Aygün Özel Okullarda Sosyal Etkinlik Programları

Teknolojiden uzak kalmaları adına ise derslik ve laboratuvarlarda deney ve proje çalışmaları yapılıyor. Bunun dışında ise Öğrencilerimizin Türkçe’nin zengin bir dil olduğu ile ilgili ve bunun farkında olmaları ile ilgili bilinçlendiriyoruz. Satranç ve kodlama dersler ile de hem sosyal etiklikler düzenliyoruz hem de eğitim programları uyguluyoruz.

Portfolyo sunumları ile de öğrenci kendi yapmış olduğu çalışmaları gelişimleri de dikkate alınarak anne ve babasına sunmasını sağlıyoruz. Her yıl özel olarak düzenlenen planlamalar ile beraber gelişen bu sunumlar için de bire bir ortamlar sağlıyoruz.

Sınırlı kaynakların korunmasında ve geri dönüşümün ise önemli olduğunun da bilincinde olmaları için etkinlikler düzenliyor, tasarrufu ve bilinci aynı zamanda da sorumlu bir birey olmaları için çalışıyoruz. Her bir öğrencinin bu dünyada birlikte yaşadığı insanlar ve canlılar ile paylaşım kurma konusunda daha bilinçli ve duyarlı olmaları yönünde eğitimler veriyoruz.

Ankara Özel Okullar

Ankara özel okullar tercihinde bulunurken nelere dikkat etmeniz gerektiğini biliyor musunuz? Bizi tanıdığınızda doğru yerde olduğunuzu göreceksiniz…

Ankara’da eğitim gören çocuklar eğitim ve öğretim konusunda şanslı. Nitelikli özel okullar, eğitimli öğretmenler ve bilinçli okullar sayesinde geleceğini emin adımlarla inşa ediyor.

Ankara’da Özel Okullar Kerem Aygün Okulu Kimdir?

Ankara özel okullar arayışındaysanız her okulun kaynaklarını ve özelliklerini tek tek incelemek zorundasınız. Her okul en iyisi olduğunu iddia ederken liderlik her zaman bir tanedir. Kerem Aygün Koleji iş birliğini tam sağlayan ve öğrencilerine aradığı ve ihtiyacı olan her imkanı sunan bir okuldur.

Okulumuz:

 • 2010 yılında üç eğitimci tarafından kuruldu.
 • Kubilay Ercan, Kerem Aygün ve Mehmet R. Irmak tarafından nitelikli eğitimin temelleri atıldı.
 • 2015 yılında temel lise olurken 2018-2019 yılında Eryaman kampüsünde çağdaş ve modern görünümü olan yeni kampüsüne taşındı.
 • Ana sınıfı, İlkokul, ortaokul ve Anadolu lisesi olarak dört kademede eğitim verilmektedir.

Öğrencilerimize Atatürk ilkeleri doğrultusunda eğitim verirken temel kavramların değerlerini de çocukluktan veriyoruz. Düşünen, sorgulayan, hayal eden, sadece teorik değil pratik derslerle ilgi alanları desteklenen çocukları ülkemize kazandırmaktan gurur duyuyoruz.

Okulun Fiziki Koşulları Nelerdir?

Ankara özel okullar arasında fiziki koşulları en geniş ve en iyi okullar arasında bulunuyoruz. Okulumuz:

 • Spor salonu
 • Konferans salonu
 • Yüzme havuzu
 • Fen laboratuvarları
 • Kapalı oyun alanları
 • Yemekhanesi
 • Robotik kodlama sınıfları
 • 2000 m2 bahçesi
 • Toplam 7000 m2 kapalı alana

Sahiptir. Kampüs olan okulda aynı zamanda ana okuldan liseye kadar tüm kademelerde eğitim ve öğretim verilmektedir.

Okulun Hedefi Nedir?

Ankara özel okullar arasında kendisini açıkça belli eden ve hedeflerine her yıl ulaşmanın verdiği derin mutlulukla dönemi kapatmanın sevincini yaşarız. Okulumuzda ki öğrencilerimize dersleri sadece teorik olarak değil pratik olarak da sunuyoruz. Türkiye Cumhuriyeti’nin varlığının önemini kavrayan gençlerimiz ile nitelikli vatandaş olma serüvenindeyiz. Atatürk İlkelerinden şaşmadan aklın ve bilimin ışığında hedeflerimizi her geçen gün büyütüyoruz. Öğrencilerimiz kendine saygı duyan, çevresinin değerini anlayan, küresel bakış açısı ile topluma karşı her zaman sorumluluklarını bilir. Mutlu bireyler yetiştirmek temel amacımız olurken öğrencilerimizi üniversiteye gidene kadar destekliyoruz. Öğretmenlerimiz alanında başarılı ve en iyi bilgi birikimine sahiptir. İsteyerek okula gelen ve öğrencilerinin geleceğini inşa ederken imza kararları ve duruşları ile örnektir. İyi bir öğretmen öğrencine aynı zamanda örnek oluşturur. Öğrencilerin saygısını kazanan bir öğretmen ortamı yaratılarak güven, iş birliği ve yenilikçi anlayışı ile her yıl eğitime büyük bir heyecan ile başlıyoruz.

Eğitim ve Öğretim Anlayışınız Nedir?

Ankara kolejleri içerisinde eğitim ve öğretim anlayışını yerine getiren tek okuluz. Ankara özel okullar olarak öğrencilerimize Atatürk ilke ve inkılaplarını öğreterek gelişiyoruz. Eğitim ve öğretim anlayışımız:

 • Her öğrenci bir bireydir ve bireysel ihtiyaçlarına uygun eğitim vermeye özen gösteririz.
 • Her öğrencimiz bizim için tektir ve özeldir. Öğrenci merkezli eğitim modelleri uygulanır.
 • Türk Milli Eğitimine katkı sağlarız
 • Toplumda bilinen ve fark edilen bireyler yetiştirmeye çalışırız.
 • Yabancı dile hakim öğrencilerimiz ile sadece ülkemizde değil tüm dünyada yetkin çocukları destekleriz.
 • Çözüm bulmayı öğrenmelerine teşvik ederiz.
 • Öğrencilerimizin bireysel farklılıklarını da dikkate alarak farklı sınıflarda farklı hızlarla eğitim veririz.

Her öğrenci geleceğin emanetçisidir. Geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımıza her alanda en iyi fırsatı vererek kendisini geliştirmesine fırsat tanırız. Okul sadece derslerin öğrenildiği bir yer değildir.

Logomuzda da anlatmak istediğimiz gibi güvene ve dostluğa dayalı eğitim modeli uyguluyoruz.

Ankara Özel Okullar Kerem Aygün Koleji

İletişim Bilgileri

Eryaman Etimesgut Bölgesinde (Yavuz Selim Mah. 752. Sok. No: 5 Güzelkent  Eryaman / ANKARA) yer alan Kerem Aygün Koleji’ne +90 (312) 502 07 07 numarasından da ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca bilgi@keremaygunkoleji.com e-mail adresine de mail yollayabilirsiniz.

Kerem Aygün Koleji ortaokul Bilgi: https://www.keremaygunkoleji.com/ozel-ortaokul-ankara/

Menü
Ara