Ankara Özel Okul : Kerem Aygün Koleji olarak kendini rahat ifade edebilen öğrenmeye istekli, paylaşmayı bilen yeniliklere açık ve kendi kültürünü de tanıyan bireyler yetiştirmeyi hedefliyoruz. Öğrencilerin her bir tanesi geleceğimizin bir parçası olacağının düşüncesi ve bilinci ile hareket ettiğimiz bu alanda öğrencilerin merak ve sorgulama dürtülerini tetikleyerek onları öğrenmeye istekli bir bireyler haline getirmeyi de amaçlıyoruz. Tüm akademik donanımların yanı sıra vicdanlı, yardımsever, bilinçli ve aynı zamanda da sorumlu bireyler olarak kendilerini yetiştirmelerine de yol gösteriyoruz.

Yegane Amaçlarımız ve Hedeflerimiz

8 yıldır sürdüğümüz lise başarısını daha da arttırarak, ana sınıfından başlamayı ve geleceğe hazırlıklarında her anlarında öğrencilerimizin yanında yer almayı amaçlıyoruz. Geleceğe hazırladığımız her bir öğrencimizi Atatürkçü, demokrasiye inanan, kendi kültürünün bilincinde olan ve diğer kültürleri de tanıyan bireyler olmasının yanı sıra konuşma yetilerini iyi kullanabilen, araştıran, sorgulayan, merak eden kişiler olmasında onlara yol göstermek istiyoruz. Kendini açık bir şekilde ifade edebilen, özgüvene sahip olan mutlu aynı zamanda da duyarlı bireyler yetiştirmek için 8 yıldır büyük bir sevgi ve istek ile eğitim ve öğretim veriyoruz. Kurum olarak yegane amaçlarımızdan bir tanesi de öğrencilerimizin edindikleri bilgileri yaşam becerilerine çevirebilmesidir.

Ankara Özel Okul Olarak Neden Bizi Tercih Etmelisiniz?

Tüm bunların yanı sıra öğrencilerimizi akademik olarak da büyük bir titizlik ve disiplin ile geleceğe hazırlıyoruz. Eğitime ilk kez başlayan öğrencilerin her birinin özel ve tek olduğu bilinci ile yetiştiriyoruz. Okulu sevebilecekleri ve öğrenmeyi isteyebilecekleri bir hale getirip, ezberleri bir kenara atarak öğrencilerimizi bilgi üretmeye yönlendiriyoruz. Geleceğe hazırlık yolunda ise öğrencilere “tam öğrenme” modeli ile eğitim ve öğretim yapıyoruz. Öğrencileri sıkmadan disiplinli bir şekilde akademik olarak sürekli takip ediyor ve bu verilerimizi de veliler ve öğrenciler ile de paylaşıyoruz. Akıllı tahta kullanılan sınıf ortamları sunarak öğrencilerimizin ihtiyacı olan yaprak test, deneme sınavları gibi materyalleri de sağlıyoruz. Tüm okul seviyelerinde MEB müfredatı ile birlikte üniversiteye ve geleceğe hazırlık yönünde de eğitim veriyoruz. Üstelik tüm akademik dersler ise özel kurs, dershane ya da kursa gerek kalmadan öğrenciyi derslerden korkutmadan veriyoruz. Öğrencilerimizin akademik gelişimleri ile beraber onları psikolojik ve sosyal anlamda da yalnız bırakmıyor çeşitli etkinlikler ile onlara iyi bir sosyal hayat da sağlıyoruz.

Sosyal Etkinlik Programları

Teknolojiden uzak kalmaları adına ise derslik ve laboratuvarlarda deney ve proje çalışmaları yapılıyor. Bunun dışında ise Öğrencilerimizin Türkçe’nin zengin bir dil olduğu ile ilgili ve bunun farkında olmaları ile ilgili bilinçlendiriyoruz. Satranç ve kodlama dersler ile de hem sosyal etiklikler düzenliyoruz hem de eğitim programları uyguluyoruz.

Portfolyo sunumları ile de öğrenci kendi yapmış olduğu çalışmaları gelişimleri de dikkate alınarak anne ve babasına sunmasını sağlıyoruz. Her yıl özel olarak düzenlenen planlamalar ile beraber gelişen bu sunumlar için de bire bir ortamlar sağlıyoruz.

Sınırlı kaynakların korunmasında ve geri dönüşümün ise önemli olduğunun da bilincinde olmaları için etkinlikler düzenliyor, tasarrufu ve bilinci aynı zamanda da sorumlu bir birey olmaları için çalışıyoruz. Her bir öğrencinin bu dünyada birlikte yaşadığı insanlar ve canlılar ile paylaşım kurma konusunda daha bilinçli ve duyarlı olmaları yönünde eğitimler veriyoruz.

Ankara Özel Okul

Kerem Aygün Koleji İletişim Bilgileri

Eryaman Etimesgut Bölgesinde (Yavuz Selim Mah. 752. Sok. No: 5 Güzelkent  Eryaman / ANKARA) yer alan Kerem Aygün Koleji’ne +90 (312) 502 07 07 numarasından da ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca bilgi@keremaygunkoleji.com e-mail adresine de mail yollayabilirsiniz.

Kerem Aygün Koleji ortaokul Bilgi: https://www.keremaygunkoleji.com/ozel-ortaokul-ankara/

Menü
Ara