Ankara Özel Okullar

Ankara Özel Okullar : Atatürk ilke ve devrimlerinden vazgeçilmeden Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş ve varlığının önemi kavranarak eğitim ve öğretim hizmeti veren Kerem Aygün Koleji ailesi, başarılı ve tecrübeli değişmeyen öğretmen kadrosu ile sekiz yıldır aynı kararlılık ve tutarlılık ile ancak sürekli gelişerek büyümeye devam ediyor. Ana Sınıfı, İlkokul, Ortaokul, Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi olarak eğitim veren Kerem Aygün Koleji Eryaman’da yer alan yeni yerleşkesi ile 6800 metrekare kapalı alana ve 2000 metrekare de bahçeye sahiptir.

Kerem Aygün Koleji’nin kurucuları aynı zamanda da eğitimci olup ve halen de derslere girmeye devam eden çok değerli ve alanlarında ünlenmiş eğitimcilerdir. İlkeli, disiplinli, başarılı ve bunların yanı sıra da yenilikçi anlayışından ödün vermeden sekiz yıllık bir eğitim hayatı ile tüm ilgi ve imkanlarını öğrencilerine adayan bir kurumdur.

Eğitim Modeli Hakkında

Özellikle de küçük yaşlardaki öğrencilerin doğalarında var olan merak duygusu tetiklenerek onların sorgulama yetisi desteklenir. Her öğrencinin ise kendine özel bir öğrenme biçiminin ve hızının olduğunun bilinci ise kurum içinde esas alınan yegane temeldir. Ödül ve ceza yöntemlerinin yerine ise teşvik kullanılırken aynı zamanda da ezberci bir eğitimden uzak bilgi üretme hedefli, öğrenci odaklı eğitim süreçleri uygulanır.

Öğrenciler okulda kazanmış oldukları bilgileri yaşamlarına katabilmeleri desteklenir. Bilgiye ulaşma yolları edinimleri verilerek aynı zamanda da teknolojinin bilinçli bir şekilde kullanılması gerektiği de öğretilir.

“Her öğrencimizin geleceğimizi emanet edeceğimiz bireyler olduğu” bilinci ile aynı zamanda da öğrencilerin yetenek ve hedeflerini iyi bilerek doğru meslekler seçmeleri de sağlanır.

Ana Sınıfı, İlkokul, Ortaokul, Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi olmak üzere her eğitim düzeyine faklı öğrenme modeli uygulanır ve her öğrencinin de farklı bir birey olduğu kabul edilerek eğitim ve öğretim durumu titizlik ile gözlemlenir. Ön değerlendirme, süreç değerlendirme ve sonuç değerlendirme her öğrenciye özel olarak hazırlanır. Hazırlanan veriler raporlanır ve velilerin bilgisine sunulur. Bu süreç ile de veliler ve öğretmenler arasındaki bağ ile öğrencilerin durumu her zaman haberdar olan bilinçli veliler çocukları ile daha da yakınlaşır.

Bilinçli Bireyler ile Geleceğe Hazırlık

Tüm öğrencilerin birey olduğu unutulmadan bu doğrultuda gerek farklı yaklaşımlar ile gerek de kişiye özel öğretim modeli ile tüm öğrenme modelinden ise ayrılmaksızın geleceğe ve üniversitelere hazırlanır. “Danışman Öğretmenlik” sistemi ile öğrenci kendisine pusula olan öğretmen sayesinde seveceği mesleğine adım adım ilerler.

Ankara özel okullar  Kerem Aygün Koleji Başarı ve Sınav Odaklı Hazırlık Programı ile de öğrenciler sınav sistemlerine ve geleceğe de hazırlıklı bir şekilde ilerler. Akademik Başarı İzleme Sistemi sayesinde de öğrencilerin akademik gelişimleri titizlik ile incelenir. İzlenen tüm veriler ise hem öğrenciler hem de veliler ile paylaşılır. Yaşadığı çevreye değer katan ve yarınlarının sorumluluklarını üstlenen tüm öğrenciler ders ve sınavlardan korkmayan aynı zamanda da kendini iyi tanıyan geleceği ile ilgili kararları alabilen bireyler haline gelir.

Ankara Özel Okullar

Kerem Aygün Koleji İletişim Bilgileri

Siz de çocuklarınızın eğitim ve öğretim anlamında en doğru şekilde ilerlemesini, sosyal anlamda da başarılı ve özgüven sahipli bireyler olurken aynı zamanda da sorumluluk sahibi ve bilinçli bireyler olarak yetişmesini istiyorsanız eğer mutlaka Eryaman Etimesgut Bölgesinde Yavuz Selim Mah. 752. Sok. No: 5 Güzelkent  Eryaman – ANKARA da yer alan okulumuza uğramanızı rica ederiz. Bununla birlikte de Kerem Aygün Koleji’ne +90 (312) 502 07 07 numarasından da ulaşabileceğiniz gibi bilgi@keremaygunkoleji.com e-mail adresi ile de ulaşabilirsiniz.

Kerem Aygün Koleji: https://www.keremaygunkoleji.com

Menü
Ara