Özel Ortaokul Ankara

Özel Ortaokul Ankara: Her öğrencinin birbirinden farklı bireyler olduğunun bilincinde hareket ederek, her öğrencinin farklı ve kendine özel bir öğrenme biçimi aynı zamanda da öğrenme hızı olduğu bilinci ile eğitim veriyoruz. Öğrencilerin okulda kazandıkları bilgiyi yaşama katabilmelerinin desteklendiği eğitim programında ödül ve ceza yönteminin yerine teşvik yöntemi kullanılıyorken ezberci bir eğitim yerine bilgi üretmek amaçlanıyor.

Geleceğe Hazırlık

Üniversitelere hazırlık programlarında “tam öğrenme” modeli ile hareket etmekteyiz. Orta okullar için uygulanan haftalık eğitim öğretim süresi ise altı gün olarak belirlenmiştir. Geleceğe hazırlık programlarında ise + etüt dersleri 8. Sınıflara özel olarak cumartesi günleri düzenleniyor. Her cumartesi günü 8. Sınıflar Kerem Aygün organizesinde 16:00’a kadar etüt programı gerçekleştiriliyor. 5. ve 6. sınıflar ise cumartesi günü etüt derslerine öğlene kadar katılıyor.  Orta okul tüm sınıflar için + etüt dersleri cumartesi günü veriliyor.

Gelişme ve benliğini bulma çağında olan öğrencilerin sadece yaşadıkları toplumda değil uluslararası platformlarda başarılı aynı zamanda da aranılan bireyler yetiştirmek amaçlanıyor. Bunun için de bir çok farklı kulüpler ile birlikte aktiviteler düzenleniyor. Robot kulübü, kodlama kulübü, do it yourself kulübü, sanat kulübü gibi farklı topluluklar oluşturularak öğrencilerin ilgi alanlarını bulmalarına yardımcı olunuyor. Bireysel farklılıklar ise göz önünde bulundururken öğrencilerin ulusal ve evrensel değerlerinin farkında olan aynı zamanda da bu dünyaya katkı sağlanan bireyler olarak yetiştirilmesini sağlıyoruz.

Akademik Eğitim

Liseye eksiksiz bir katılım sağlamaları amaçlanan öğrencileri aynı zamanda da geleceğe hazırlarken öğrencilerimizi iki yabancı dil ile kendini ifade edebilen bireyler yetiştiriyoruz. Yaprak testler, konu tarama testleri, deneme testleri ile öğrenciler sürekli olarak kendilerini deneyimleyebiliyor ve aynı zamanda da akademik izleme raporları sayesinde de başarı grafikleri raporlanıyor ve velilere bilgilendirme yapılıyor.  Deneme sınavları yapılıyor ve bu sınavların ardından ise karneler veriliyor.

Özel Ortaokul Verilen İngilizce eğitiminde de öğrencinin ihtiyacı olan her alan üzerinde farklı farklı derslerde duruluyor. Verilen İngilizce eğitiminde de tüm öğrenciler İngilizce yeterlilik düzeyinde ve seviye seviye ilerliyor. İngilizce eğitiminde Yazma (Writing) dersi ile öğrenciler İngilizce kelimeleri yazma becerisi kazanıyor, Okuma (Reading) dersleri ile de kelimeleri doğru şekilde telaffuz edebilmeyi ve okuduğunu anlayabilmeyi öğrenen öğrenciler Dinleme (Listening) dersleri ile de dinledikleri şarkı ve konuşmalar ile yabancı dilin telaffuzunu kavrıyor. Konuşma (Speaking) derslerinde ise öğrenciler konuşma pratikleri uygulayarak günlük yaşamda da kullanacakları ilerleyen dönemlerde iş hayatları ya da sosyal hayatları için gerekli olan yabancı dili bu şekilde öğrenebiliyor.

Özel Ortaokul Ankara

Kerem Aygün Koleji İletişim Bilgileri

Kerem Aygün Koleji Eryaman Etimesgut Bölgesinde yer alıyor. (Yavuz Selim Mah. 752. Sok. No: 5 Güzelkent  Eryaman / ANKARA) Ayrıca Kerem Aygün Koleji’ne +90 (312) 502 07 07 numarasından ya da bilgi@keremaygunkoleji.com e-mail adresinden de ulaşabilirsiniz.

Fen Liseleri Hakkında Bilgi=> https://www.keremaygunkoleji.com/ozel-fen-lisesi-ankara/

 

Menü
Ara