Özel Anadolu Lisesi Ankara

Özel Anadolu Liseleri Ankara Kerem Aygün Kolejleri Detaylı Bilgiler;

Özel Anadolu Liseleri Ankara

Özel Anadolu Lisesi Ankara: 8 yıldır disiplin ve titiz çalışmalardan ödün verilmeden devam edilen bu süreç içinde lise başarısı içinde büyük bir katkısı olan “Kerem Aygün Başarı ve Sınav Odaklı Eğitim Sistemi” ile beraber bir eğitim uyguluyoruz. Kurulduğu günden bu yana aynı öğretmen kadrosu ile tutarlı bir şekilde hizmet veriyor aynı zamanda da başarılarımız ile ne kadar kararlı, ilkeli ve disiplinli olduğumuzun da altını çiziyoruz.

Kerem Aygün Anadolu Lisesi

Derslerden korkmadan severek ve sınav stresinden mümkün olabildiğince uzaklaştırdığımız öğrencilerin okula severek ve isteyerek gelmelerini sağlıyoruz. Gerek sınıf içinde gerek de sınıf dışında öğrencilerin rahat bir şekilde soru sormalarını sağlayacak bir atmosfer oluşturan ortam sağlıyoruz. Akıllı tahta kullandığımız sınıflarda dersleri öğrencilerin etkin katılımları ile beraber anlatıyoruz. Tüm bunların yanı sıra ise okulumuzda MEB müfredatının yanı sıra ağırlıklı bir şekilde de sınava hazırlık müfredatını da takip ediyor ve öğrencilerimizi üniversitelere hazırlıyoruz. Böylelikle de sınav hazırlığı da özel ders, dershane, kurs ihtiyacı olmadan yapabiliyoruz.

Kerem Aygün Koleji Anadolu Lisesinde Eğitim & Öğretim

Okulumuzda verilen Anadolu lisesi eğitimlerinde sınav başarısına yönelik bir uygulama sağlanıyor. Üniversiteye hazırlık sınavlarında ise “tam öğrenme modeli” uygulanıyor. Tam öğrenme modeli ile de amaçlanan tüm öğrencilerin konuyu tam manası ile kavramasıdır. Öğretmenler konuyu anlatır bu konu hakkında da sorular çözüyor. Çözülen testlerde ise anlamayan kişiler bulunuyorsa o konu sınıfta tekrar anlatıyor. Fakat yine anlaşılmayan durumlar varsa etüt saatlerinde sonu tekrar anlatılıyor. Bu şekilde de tam öğrenme modeli ile tüm öğrenciler konulara hakim olabiliyor.

İki yabancı dile hakim olarak yetişen öğrenciler için okul 6 gün sürüyor. Cumartesi günleri ise Kerem Aygün disiplininde hazırlanan etütler 16:00 a kadar sürüyor. Tüm bu çalışmaların yanı sıra öğrenciler ilgi duydukları spor aktiviteleri, sosyal etkinlikler gibi çalışmalara da katılarak sınav stresinden uzaklaşıyor.

Ankara Özel Anadolu Liseleri

Ankara özel Anadolu liseleri üniversiteye açılan kapıdır. Bu kapıdan geçerken nitelikli okul tercih edildiğinde yol çok daha kesin ve emin adımlarla ilerler! Liseler hakkında ayrıntılar sizlerle.

Ankara özel Anadolu liseleri gençlerin geleceğini inşa ederken gerekenden çok daha desteği veriyor. Öğrencilerin bireysel farklılıklarına, hedeflerine ve yeteneklerine uygun olan doğru meslek seçimi konusunda bilgilendirilir.

Ankara Özel Anadolu Liseleri Kerem Aygün Eğitimi

Ankara özel Anadolu liseleri üniversite yolunda öğrencilerine en iyi ve en nitelikli eğitimi sunmak için hazır! Kerem Aygün Anadolu Lisesi 2010 yılında dershane olarak eğitim hayatına başladı. Dershanecilikten gelen eğitim kadrosu ile üniversite sınavı ve hedefleri bulma konusunda uzmandır. 2015 yılında Temel lise olduktan sonra 2018 yılında ise Kolej olarak yeni kampüsünde eğitim vermeye başladı.

Dershane kökenli olmak akademik açıdan öğrencinin doyurulmasıdır. Teorik derslerde bilgiye tam hakim olunurken kolej olunması ile etkinliklere de yer verilir. Fizik dersleri sadece sınıflarda teorik olarak değil aynı zamanda laboratuvarlarda görerek, deneyerek ve görselleştirilerek öğrenciye kavratılır.

Okulda sınıflar 18 kişiden oluşuyor. Akıllı tahtalar ve modern eğitim modeli olan tam öğrenme sayesinde her öğrencimizin bireysel farklılığına uygun eğitim verilmektedir. Bloom tam öğrenme modeli kullanılır.

Bloom Tam Öğrenme Modeli Nedir?

Kerem Aygün koleji eğitim modelidir. Bu model sayesinde yılın son gününe kadar sürekli öğrenme modeli uygulanır. Öğrenme modeli ayrıntıları:

 • Bloom tarafından ortaya atılan bu modelde okul başarısının %90 ve daha üzerine çıkması hedeflenir.
 • Yöntem ve tekniklerin de desteği ile öğrenci ve öğretim nitelikleri üzerinde mikro çalışmalar düzenlenir.
 • Tam öğrenme modelinde grupla özel eğitim verilir.
 • Bireysel farklılıklar göz ardı edilmez ve kişiselleştirilmiş eğitim modelleri de ek olarak kullanılır.
 • Bir ünite bitmeden kavranmadan diğer üniteye geçilmez.
 • Ünite başında hazır bulunuşluğu test ederek gerekirse ek öğrenme koşulları da uygulanır.
 • Öğrencilere eğitim döneminde dönütler, pekiştiriciler ve ipuçları verilir.
 • Ünite sonunda özetleyici düzen belirleyici değerlendirme testleri yapılır.

Ankara özel Anadolu liseleri içerisinde olduğumuz süreçte öğrenci niteliklerini bilerek hareket ederiz. Öğrenme stilleri üzerinde dururken öğrencilerin bilişsel alan düzeylerine hazır stiller kullanılır.

Derse karşı ilgi, öğrencinin kendi ile ilgili tutumları ve duyuşsal davranışları değerlendirilir.

Anadolu Lisesinde Yabancı Dil Eğitimi Veriliyor Mu?

Ankara özel Anadolu liseleri dil öğrenimi konusunda yetkindir.

Öğrencilerimize uluslararası standartlara uygun eğitim veriyoruz. Gerekli görülen alanlarda derslere ek olarak etüt programları uygulanır. Her öğrencinin farklı öğrenme anlayışına saygı duyarak ek öğrenme stilleri ve farklı metotlar ile ortalama başarıyı %80’in üzerinde tutmak hedefimizdir.

İngilizce eğitimi veriliyor. Yabancı ve Türk öğretmenlerimiz ile dili öğrenmek için en az 4 yıl tanırız. İki kültür arasındaki benzerliklerin ve farklılıkların kavranarak yaratıcı düşünme becerileri ile gelişimi destekleriz.

 

 

Bunlara ek olarak:

 • İngilizce münazaralar
 • İngilizce yarışmalar
 • Her ay yapılan düzenli proje ödevleri
 • İngilizceyi günlük yaşama dahil etme çalışmaları

Gibi çok çeşitli ve nitelikli alanlarda kullanırız.

Anadolu Lisesinde Neler Var?

Ankara özel Anadolu liseleri Kerem Aygün Kolej’inde yaşam çok yetkin ve güzeldir. Öğrencilerimize öğlen yemeği veririz. Porselen tabaklarda hijyenik ortamda yemekleri sunulur. Okulumuzda revirimiz vardır. Tüm okul kamera ile izlenir. Tüm katlarda kameralar vardır. Giriş ve çıkışlar güvenlik personelleri tarafından sağlanır. Öğrenci izin verilen kişiler dışında kimse ile çıkış yapılmasına izin verilmez. Öğrenciler velisinin bilgisi ve izin kartı olmadan kampüsten dışarı çıkarılmaz. Servis ağı ile güvenle öğrenciniz okula gidip gelebilir.

 

Özel Anadolu Lisesi Ankara

Kerem Aygün Koleji İletişim Bilgileri

Yavuz Selim Mah. 752. Sok. No: 5 Güzelkent  Eryaman / ANKARA Eryaman Etimesgut Bölgesinde bulunan Kerem Aygün Koleji’ne +90 (312) 502 07 07 numarasından da ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca bilgi@keremaygunkoleji.com e-mail adresine de mail yollayabilirsiniz.

Kolej Ankara Hakkında Bilgi=> kolej ankara

Menü
Ara