kolej ankara

2010 yılında Kerem Aygün Dershanesi olarak girilen eğitim ve öğretim yoluna 2015 yılında ise Kerem Aygün Temel Lisesi olarak devam edilmiştir. 2018-2019 eğitim ve öğretim yılında da yenilikçi, disiplinli, tutarlı ve başarılı eğitim anlayışından ödün verilmeden Kerem Aygün Koleji olarak eğitim ve öğretim verilmeye devam ediliyor. Gelişen ve sürekli yenilenen bu eğitim sürecinde öğrencilerin en iyi eğitimi alabilmesi için de gerekli olan tüm imkanlar sağlanıyor.

2018-2019 eğitim ve öğretim yılı için Eryaman yerleşkesinde hazırlanan Kerem Aygün Koleji spor salonu, yüzme salonu, kapalı oyun alanları, konferans salonu, yemekhanesi, fen laboratuvarları, teknoloji laboratuvarları, 3D laboratuvarları, robotik ve kodlama sınıfları ile öğrencilerin en iyi şekilde eğitim alabilmesi için tasarlandı.

Kerem Aygün Ankara Kolejleri ile

Hedefleri Baştan Çizin!

 

Ana sınıfından Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi’ne kadar olan eğitim yolunda Atatürk ilkeleri doğrultusunda, aklın ve bilimin ışığı ile yolunu bulan, küresel bakış açısına sahip, yenilikçi, öz güven sahibi bireyler yetiştirmek aynı zamanda da toplumsal duyarlılıkların da farkında olan sorumluluk sahibi olarak yetiştirilen öğrencileri, başarılı bir birey olarak geleceğe hazırlamak Kerem Aygün Koleji’nin yegane amacıdır.

Verilen tüm eğitimlerde akıl ve bilim esas alınarak, öğrenci ezberci bir sistem yerine bilgi üretmeye yönlendiriliyor. Sahip oldukları fikir ve bilgileri açık bir şekilde paylaşabilen öğrencilerin doğalarında var olan merak etme ve sorgulama özellikleri tetikleniyor. Tüm öğrenciler ise meraklı, sorgulayan, anlayan ve araştıran kısacası “öğrenmeyi öğrenen” bireyler haline getirilmek amaçlanıyor. Bilim ve teknoloji çağının getirileri olarak da deney araştırma ve proje çalışmaları ilgili laboratuvarlarda yapılıyor. Öğrencilerin verilen eğitimlerde ise görerek ve deneyimleyerek öğrenmesi hedefleniyor.

Veli ile Öğretmen Okul Dayanışması

Kolej Ankara Öğrenci, verilen eğitim sürecinde sürekli olarak gözlemleniyor. Öğrenme süreçleri ise her öğrenci için farklılık gösterebiliyor. Bu nedenden dolayı da her öğrenci için farklı ön değerlendirme, süreç değerlendirme ve sonuç değerlendirme hazırlanıyor. Her değerlendirme ise deneyimli öğretmenler tarafından titizlik ve yakın takipler ile elde ediliyor. Toplanan veriler ise raporlanarak veliler için hazırlanıyor. Hazırlanan tüm süreç değerlendirme raporları ise belirli aralıklar ile veli bilgilendirme toplantıları, veli öğretmen görüşmeleri öğrenci tarafından sunulan “portfolyo” süreçleri dahilinde veliler ile paylaşılıyor. Bunun sonucunda ise veliler öğrencilerinin durumları hakkında güncel bilgilere sahip olduğu için de çocuklarının durumlarının ve ilerlemelerinin her zaman bilincinde oluyor. Ortaokullar ve liseler için hazırlanan akademik izleme raporları ise öğrenci ve velilere gönderiliyor.

Kolej Ankara Etkisi Bir Ömür Sürecek Eğitim

Kerem Aygün Koleji’nin en büyük hedeflerinden bir tanesi de öğrencilerin sahip olduğu fikir, düşünce, duygu ve bilgiyi kendine güvenen bir ifade ile bir başkasına ya da topluluk karşısında ifade edebilen bireyler yetiştirmektir. Aynı zamanda da öğrencilere dürüstlük ve adalet duygularına sahip bir şekilde ahlaki muhakeme ilkelerini çok iyi kavramış bireyler olmaları aşılanmaktadır. Bunların yanı sıra ise geri dönüşüme değer veren ve sınırlı kaynakları koruyan, canlılara ve doğaya saygısı olan paylaşımcı ve sorumluluk sahibi bireyler yetiştirmek amaçlanıyor.

Sadece ülkenin değil eğitiminde başkenti olan Ankara’da nitelikli okul mu arıyorsunuz? Ankara kolejleri hakkında ayrıntılar sizlerle…

Çocuğunuza okul seçmek her ailenin en büyük sorularından biridir. Okulun niteliklerinden öğretmenlerin ayrıntılarına kadar her durum okulu etkiler. Ankara kolejleri nitelikli eğitimin merkezidir.

Okul Seçiminde Nelere Dikkat Edilmelidir?

Veliler öğrencilerine uygun okul seçimi yaparken çocuğun ilgi yetenek ve ihtiyaçlarına hitap eden okullara yönelir. Bir çocuk okulunda ne kadar mutlu olur ise bu durum okuldaki derslerinden etkinliklerine kadar her durumu etkiler. Çocuk eğer spor alanında etkin ise okulda sportif faaliyetlerin bulunması önemlidir. Dil becerisi yüksek çocuğun ise yabancı dil eğitimini ağırlıklı veren bir okula yönlendirilmesi gerekir.

Tüm bu sonuçlar okulun vizyonu ve eğitim sisteminin belirlenmesinde etkilidir. Ankara kolejleri arasında olan Kerem Aygün koleji çocuklara bireysel eğitim vermemekle birlikte her çocuğun ihtiyacı olduğu eğitimi sunar. İsteğiniz yabancı dil ağırlıklı ise mevcuttur. 2000 m2 bahçe alanı ile sportif faaliyetlere önem verir. Özellikle kapalı spor salonu ile birçok fiziksel aktivite için alan ve zaman verir.

Okulun Fiziki Şartlarının Önemi Nedir?

Ankara kolejleri arasında okul seçimi yaparken diğer bir unsur okulun fiziki şartlarıdır. Okulun fiziki şartları arasında:

 • Temizlik standartları
 • Eve yakınlığı ve servis ağı
 • Fiziki şartlarının yeterliliği
 • Beslenme ve yemek düzeni
 • Gereken materyallerin bulundurulması
 • Okulun güvenliği
 • Eğitim kadrosunun yeterliliği ve niteliği

Gibi pek çok unsur ve kalitesi çocuğun eğitim kalitesinin artmasını sağlar. Sınıfların büyüklüğü ve sosyal etkinliklere ayrılan zamanda fiziki şartları içerisinde değerlendirilmelidir. Öğretmenlerin mezun olduğu okuldan çocuklara uyguladığı sınıf içi ve sınıf dışı etkinliklerinin tamamını değerlendirebilirsiniz. Kerem Aygün koleji tüm bu standartları değerlendirerek öğrencilerine ve velilerine fiziki şartlara maximum uyan eğitim sistem modelini sunuyor.

Okul Otoritesi Nasıldır?

Okul sadece eğitimin değil aynı zamanda öğretiminde yapıldığı yerdir. Ankara kolejleri çocuklara otoritesi sağlam ve disiplinli bir eğitim uygular. Öğretmenlerin bilgi birikim ve tecrübesinin sonucu olarak otoritesi baskındır. Öğretmenlerimiz:

 • Ders ile ilgili olsun ve olmasın çocukların soracakları soruları önceden tahmin ederek her zaman hazır bulunuşluğunu yüksek tutar.
 • Güncel olayları takip eder.
 • Bol bol kitap okuyarak öğrencilerin seviyesine uygun olarak kitap okumaları ve önerilerinde bulunur.
 • Planlı hareket ederek sorumluluklarını yerine getirir.
 • Öğrencilerine karşı her zaman adil davranırken örnek bir kişi olduğunu tüm öğrencilerine gösterir.

Örnek kişi modeli okul öğretmenlerimizin en baskın özelliğidir. Öğrencilerin saygısını kazanan bir öğretmen otorite sağlarken zorlanmaz. Öğrencilerin saygı ve sevgi duyduğu öğrencilerimizle birlikte disiplin suçları da yaşanmadan dönemi kapatabiliriz. Ankara özel okulları arasında saygınlığımızı öğrencimiz ile kurduğumuz bağa ve otoriteye borçluyuz.

Çocuğun eğitimde anne ve babanın rolü büyüktür. Eğitimin ailede başladığı sözü gerçeği yansıtırken iyi bir öğrenci sorunsuz ve nitelikli ailelerden çıkar. Fırsat eşitliği yaratmak ve her çocuğun gerçek potansiyelini ortaya çıkarması için Ankara kolejleri sadece bir okul değil aynı zamanda büyük bir ailedir.

Ankara Kolejleri Kerem Aygün

Erkek öğretmenlerimiz doğru zamanda baba veya abi gibi davranabilir. Kadın öğretmenlerimiz ile anne şefkatini öğrencilerinden eksik etmezken ailenin bir üyesidir. Aile ile iş birliği içerisinde anne ve babayı okulda destekleyen öğretmenlerimiz ile çocuğun çevreye duyduğu güveni destekliyoruz. Özellikle ailesine güven sorunu yaşayan çocukların bu sayede dış dünyaya olan inancını arttırmayı hedefleriz. Anne baba ve öğretmen yaklaşımları birbiri ile uyumlu ve dengeli tutulmalıdır. Tutarlı davranışlar ile ana okulundan liseye kadar öğrencilerimize güven ve saygıyı aşılıyoruz.

Kolej Ankara

Kerem Aygün Koleji İletişim Bilgileri

Siz de çocuğunuzun eğitim öğretim hayatı için en iyisini istiyor aynı zamanda da onun kendini iyi bir şekilde ifade edebileceği, görerek deneyimleyerek öğrenebileceği bir eğitim ortamı arıyorsanız eğer Kerem Aygün Koleji’ne (Yavuz Selim Mah. 752. Sok. No: 5 Güzelkent  Eryaman / ANKARA) uğrayıp eğitim ortamını gözlemleyebilirsiniz. Ayrıca Kerem Aygün Koleji’ne +90 502 07 07 numarasından ya da bilgi@keremaygunkoleji.com e-mail adresinden de ulaşabilirsiniz.

Özel Ortaokullar İçin Bilgi Alabilirsiniz => https://www.keremaygunkoleji.com/ozel-ortaokul-ankara

Menü
Ara