Kolej Ankara : 2010 yılında Kerem Aygün Dershanesi olarak girilen eğitim ve öğretim yoluna 2015 yılında ise Kerem Aygün Temel Lisesi olarak devam edilmiştir. 2018-2019 eğitim ve öğretim yılında da yenilikçi, disiplinli, tutarlı ve başarılı eğitim anlayışından ödün verilmeden Kerem Aygün Koleji olarak eğitim ve öğretim verilmeye devam ediliyor. Gelişen ve sürekli yenilenen bu eğitim sürecinde öğrencilerin en iyi eğitimi alabilmesi için de gerekli olan tüm imkanlar sağlanıyor.

2018-2019 eğitim ve öğretim yılı için Eryaman yerleşkesinde hazırlanan Kerem Aygün Koleji spor salonu, yüzme salonu, kapalı oyun alanları, konferans salonu, yemekhanesi, fen laboratuvarları, teknoloji laboratuvarları, 3D laboratuvarları, robotik ve kodlama sınıfları ile öğrencilerin en iyi şekilde eğitim alabilmesi için tasarlandı.

Kerem Aygün Koleji ile Hedefleri Baştan Çizin!

Ana sınıfından Anadolu Lisesi ve Fen Lisesi’ne kadar olan eğitim yolunda Atatürk ilkeleri doğrultusunda, aklın ve bilimin ışığı ile yolunu bulan, küresel bakış açısına sahip, yenilikçi, öz güven sahibi bireyler yetiştirmek aynı zamanda da toplumsal duyarlılıkların da farkında olan sorumluluk sahibi olarak yetiştirilen öğrencileri, başarılı bir birey olarak geleceğe hazırlamak Kerem Aygün Koleji’nin yegane amacıdır.

Verilen tüm eğitimlerde akıl ve bilim esas alınarak, öğrenci ezberci bir sistem yerine bilgi üretmeye yönlendiriliyor. Sahip oldukları fikir ve bilgileri açık bir şekilde paylaşabilen öğrencilerin doğalarında var olan merak etme ve sorgulama özellikleri tetikleniyor. Tüm öğrenciler ise meraklı, sorgulayan, anlayan ve araştıran kısacası “öğrenmeyi öğrenen” bireyler haline getirilmek amaçlanıyor. Bilim ve teknoloji çağının getirileri olarak da deney araştırma ve proje çalışmaları ilgili laboratuvarlarda yapılıyor. Öğrencilerin verilen eğitimlerde ise görerek ve deneyimleyerek öğrenmesi hedefleniyor.

Veli ile Öğretmen Okul Dayanışması

Kolej Ankara Öğrenci, verilen eğitim sürecinde sürekli olarak gözlemleniyor. Öğrenme süreçleri ise her öğrenci için farklılık gösterebiliyor. Bu nedenden dolayı da her öğrenci için farklı ön değerlendirme, süreç değerlendirme ve sonuç değerlendirme hazırlanıyor. Her değerlendirme ise deneyimli öğretmenler tarafından titizlik ve yakın takipler ile elde ediliyor. Toplanan veriler ise raporlanarak veliler için hazırlanıyor. Hazırlanan tüm süreç değerlendirme raporları ise belirli aralıklar ile veli bilgilendirme toplantıları, veli öğretmen görüşmeleri öğrenci tarafından sunulan “portfolyo” süreçleri dahilinde veliler ile paylaşılıyor. Bunun sonucunda ise veliler öğrencilerinin durumları hakkında güncel bilgilere sahip olduğu için de çocuklarının durumlarının ve ilerlemelerinin her zaman bilincinde oluyor. Ortaokullar ve liseler için hazırlanan akademik izleme raporları ise öğrenci ve velilere gönderiliyor.

Etkisi Bir Ömür Sürecek Eğitim

Kerem Aygün Koleji’nin en büyük hedeflerinden bir tanesi de öğrencilerin sahip olduğu fikir, düşünce, duygu ve bilgiyi kendine güvenen bir ifade ile bir başkasına ya da topluluk karşısında ifade edebilen bireyler yetiştirmektir. Aynı zamanda da öğrencilere dürüstlük ve adalet duygularına sahip bir şekilde ahlaki muhakeme ilkelerini çok iyi kavramış bireyler olmaları aşılanmaktadır. Bunların yanı sıra ise geri dönüşüme değer veren ve sınırlı kaynakları koruyan, canlılara ve doğaya saygısı olan paylaşımcı ve sorumluluk sahibi bireyler yetiştirmek amaçlanıyor.

Kolej Ankara

Kerem Aygün Koleji İletişim Bilgileri

Siz de çocuğunuzun eğitim öğretim hayatı için en iyisini istiyor aynı zamanda da onun kendini iyi bir şekilde ifade edebileceği, görerek deneyimleyerek öğrenebileceği bir eğitim ortamı arıyorsanız eğer Kerem Aygün Koleji’ne (Yavuz Selim Mah. 752. Sok. No: 5 Güzelkent  Eryaman / ANKARA) uğrayıp eğitim ortamını gözlemleyebilirsiniz. Ayrıca Kerem Aygün Koleji’ne +90 502 07 07 numarasından ya da bilgi@keremaygunkoleji.com e-mail adresinden de ulaşabilirsiniz.

Özel Ortaokullar İçin Bilgi Alabilirsiniz => https://www.keremaygunkoleji.com/ozel-ortaokul-ankara

Menü
Ara