Özel Anaokullar Ankara

Anaokul Ankara : Ana sınıfı ve ilkokul düzeyinde yer alan, eğitim hayatına ve hayata yeni adapte olmaya çalışan pırıl pırıl çocukların hepsi özeldir. Biz de bu bilinç ve duyarlılık ile “kişiye özgü öğretim” yapıyoruz. “her çocuk özel ve tektir” bu düşünce ile yola çıktığımızda ise her öğrencinin nasıl öğrenebildiğini belirleyebiliyoruz. Bu doğrultuda ise kişiye özel eğitim programı ile öğretmenimizle beraber öğrencimize uygun bir eğitim programı oluşturuyor ve uyguluyoruz. Süreç ile alakalı ise yaşanan durumları ve varılan sonuçları da velilerimiz ile paylaşıyoruz. Kurum olarak ise anasınıfı ve ilkokul düzeyindeki çocuklarımızın duygusal bilişsel durumlarını değer verdiğimiz gibi aynı zamanda da sosyal gelişimini de oldukça önemsiyoruz.

Anasınıfı Ortamı

Anasınıfı öğrencilerimizin kendilerini mutlu ve güvende hissedebilecekleri bir ortam sağlıyoruz. Sınıf ortamında severek ve isteyerek okula gelmeleri için onlar için özel bir ortam sağlıyoruz. Bu güvenilir ve sıcak ortamda ise çocuklarımızın “yaparak yaşayarak” öğrenme fırsatlarını bulmalarını sağlıyor ve onların gelişimleri için oldukça önemli olan “düşünmeye ve çözümlemeye” yönlendirilen “teşvik” ortamları sunuyoruz. Ödül ve ceza yöntemi ise kullanmıyor bu yöntem yerinde de “teşvik” yöntemini kullanarak onları düşünmeye ve çözümlemeye yönlendiriyoruz.

Anasınıfı Akademik

Anaokul Ankara ‘da Kerem Aygün Koleji : 5-6 yaşındaki çocuklarımızın duygusal, bilişsel, sosyal, piskomotor, dil gelişim alanları ile etkin öğrenme eğitimleri veriliyor. 18 öğrencili sınıflarımızda ise 2 öğretmen ile hizmet veriyoruz.

Anasınıfları için kullanılan ve son zamanlarda oldukça çok bahsedilen yeni eğitim modelleri (gems, reggio emilio, waldorf, highscope, montessori vb..) arasında en başarılı özelliklerin alınarak oluşturmuş olduğumuz sitemlerimiz ile eğitim ve öğretim veriyoruz. Haftada 12 saat olmak üzere de İngilizce dersi her öğrenciye özgü olarak geliştirilen öğrenme teknikleri ile oyun ve etkinlikler ile birlikte veriliyor. Bu sayede de İngilizce eğitim her çocuk için başarılı bir seviyeye gelebiliyor.

Anasınıfında yer alan öğrencilerimiz için değerler eğitimi uygulanıyor. Öğrencilerimizin gelişim karneleri hazırlanıyor ve aynı zamanda da belirli zaman dilimleri arasında bire bir veli öğretmen görüşmeleri yapılıyor.

1 hafta boyunca yapılacak çalışmalar ise cuma gününden velilere gönderiliyor ve veliler de bu etkinlere göre hareket edebiliyor. Aynı zamanda da gün içinde yapılan günlük etkinlikler (resim, maket, boyama, müzik vb..) veliler ile video ya da görsel resim olarak paylaşılıyor.

Portfolyo sunumları ile de öğrencilerin yapmış olduğu çalışmalar anne ve babasına her yıl özel olarak bire bir çalışma ile sunuluyor.

Anaokul Ankara

Kerem Aygün İletişim Bilgileri

Siz de güvenilir bir ortamda doğru en doğru şekilde çocuğunuza eğitim verilmesini istiyorsanız Eryaman Etimesgut Bölgesinde (Yavuz Selim Mah. 752. Sok. No: 5 Güzelkent Eryaman / ANKARA) bulunan Kerem Aygün Koleji’mize baş vurabilirsiniz. Bunun yanı sıra bilgi ve randevu almak için de +90 (312) 502 07 07 numarasından ya da bilgi@keremaygunkoleji.com e-mail adresini de kullanabilirsiniz.

Özel Okullar Bilgi: https://www.keremaygunkoleji.com/ankara-ozel-okul/

Menü
Ara